Jump to content

Ürün yerli Fiyatlar Yabancı

zeeplin

Recommended Posts

Merhaba ürününüzü severek kullanıyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Fakat dikkat ediyorum Ürün yerli diyorsunuz ama fiyatlar ne yazık ki yabancı merakımı afbuyurun ama Dolar nedir? ürünü dolarla dışardan mı temin ediyoruz? ve fiyatlar sürekli değişiyor ve yanlış anlamayın size saygım sonsuz ama çok abartı değil mi fiyatlarımız?

• 2 weeks later...
On 10/25/2019 at 12:18 AM, zeeplin said:

Merhaba ürününüzü severek kullanıyorum ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Fakat dikkat ediyorum Ürün yerli diyorsunuz ama fiyatlar ne yazık ki yabancı merakımı afbuyurun ama Dolar nedir? ürünü dolarla dışardan mı temin ediyoruz? ve fiyatlar sürekli değişiyor ve yanlış anlamayın size saygım sonsuz ama çok abartı değil mi fiyatlarımız?

Merhaba,

Wisecp, uluslararası kulvarda faaliyet gösterdiği için tüm dünyadaki kullanıcılara hitap etmektedir. Bu nedenle, zorunlu olarak lisans ücretleri tüm dünyada yaygın olarak kullanılan USD döviz cinsi üzerinden belirlenmiştir. 

Ülkemizde yaşayan vatandaşlarımız ödeme yaparken USD para birimi üzerinden değil TL para birimi üzerinden ödeme yapmaktadır. Satın alma esnasında lisans ücretinin TL olarak çevrildiğini görebilirsiniz. Yani Wisecp, ülke dışına döviz çıkışı değil döviz akışı sağlamaktadır.

Ayrıca,

Lisans ücretleri, benzer otomasyon sistemleri dikkate alındığında, gayet uygun ve makul durumdadır. Bu konuda örnek olarak Whmcs, Hostbill ve Blesta sistemlerinin lisans ücretleri ile Wisecp lisans ücretlerini kıyaslayabilirsiniz. En düşük lisans ücretlerinin Wisecp'de olduğunu görebilirsiniz. Ek olarak Wisecp'de herhangi bir kısıtlama da yok.

İlginiz ve anlayışınız için teşekkürler.

Helpful links : Developer Center | Usage Guide | Translate | What's New?

• 1 year later...

Bir ara bu durum düzeltilmişti ama şimdi tekrar fiyatlar dolar olarak değişti ve açıkçası sürekli artan kurlar yüzünden pekte iyi bir durum değil maalesef. Yerli yazılım olarak Türkiye'deki alıcılara biraz daha fırsatlar sunulsa bu konuda baya iyi olurdu açıkçası. Mesela hetzner modülündede ilk çıktığında bakmıştım 179TL gibi bir fiyatı vardı yanılmıyorsam. Ama şimdi fiyatı 39.90$ olmuş. Resmen 2 katına çıkmış durumda. Aylık lisansda da keza 30TL civarında bir fark oluşmuş durumda. Ümür boyu lisanslarda bu kur değişiminden oluşan fiyat farkına hiç değinmiyorum bile. Birde bayilerden almak daha uyguna geliyor. Mesela Pro lisans wisecp.com da 395$ ama wisecp bayisi olan yabancı bir sitede gördüm. Kampanyaya girmiş oradan alınırsa 250$ ki orada kampanyasız hali bile 300$. Whmcs den Wisecp ye geçmeyi düşünüyoruz ama bu sürekli değişen ve yükselen fiyatlandırma politikası düşündürüyor bizi açıkçası.

Lisans ücretlerine takılanlar önce whmcs lisans ücretinden haberdar olsunlar. 1000 müşteriye kadar aylık 50$ dolar mı daha iyi? Yoksa herhangi bir limit olmadan ayda 14$ ödemek mi daha iyi? Kaldı ki 1000 müşteriden sonra whmcs de lisans ücretleri katlanarak artıyor. Hatta işinizi biraz büyütüp 2500 müşteriniz olursa aylık 100$ lisans ücreti istiyor whmcs.

Herkes takmış neden lisans ücretleri TL değil de dolar.  Adamlar lisans ücretlerini TL yaptı da ne oldu?

Bizim insanımız iyilikten anlamıyor bu bi gerçek. Sonra "neden whmcs gibi bir yazılım üretemiyoruz", "neden whmcs gibi bir yazılımımız yok". Üretildi de ne oldu? Fiyatları TL yaptı da ne oldu? Arkasında durup destek mi olundu? Ülkemizin en popüler webmaster forumu R10.NET de hiç uğruna linç üstüne linç yedi. Yetmedi böyle bir girişimin CEO su bir hiç uğruna kendini bilmez bir kullanıcı yüzünden r10.net de banlandı. Kaldı ki adam haklı olduğu halde karalama yapan 2 kişinin lisansını aynı gün tekrar etkinleştirmiş, ama hala banlı durumda tutuluyor, düşünebiliyor musunuz? Resmen SKANDAL! Üç kağıtçıların bile mağduriyet giderince banı açılıyor. Ortada bir mağduriyet bile yok! 

Wisecp'nin arkasından yazan çizen sözde whmcs geliştiricisi bile var, ve kimse buna çıkıpta iki kelime etmiyor. Bi konuda "R10 da banlı bir proje için niye yazıyorsunuz" demiş mesela. 

Aşağıdaki r10.net konusunda bile kimse "zaten yerli yazılımımız var siz neyin kafasındasınız" dememiş.  Yerli yapım diye adı sanı esamesi bile okunmamış, varsa da tek tük bir iki tane. Sanki hiç yokmuş gibi hala "yerli yazılım yapalım" "neden yerli bir alternatif yapamıyoruz" diyenler bile var, şaka gibi.  😂

https://www.r10.net/hosting-sirketleri/2768738-whmcs-de-delirdi.html

Sonuç olarak, adamlar neden TL olarak satsın? Neden ülkemizdekilere ayrıcalıklar tanısın? En iyisini yapıyorlar. Böyle devam WISECP, her zaman arkanızdayız. 🥰

Ekleme: 

Türkiye'de hiçbir başarı cezasız kalmaz.

• Thanks 1

Merak etmeyin whmcs ücretlerinden haberdarız. Hatta normalde owned lisansımız var ve owned lisanslar artık güncellenemeyeceği için vede bizim ülkemizden çıkmış olan bir yazılım olması nedeni ile wisecp ye geçmeyi düşünüyoruz. Ama böyle bir durumda olmamız rahatsızlıklarımızı iletmemizi yasaklamıyor. Ayrıca forumlarda olan olaylar buradaki müşterinin düşüneceği bir olayda değil. Şahsım adına söyleyeyim. Normalde enterprise lisans ve hetzner modülünü almayı düşünüyordum. Ama 1 ayda oluşan fiyat farkı ve değişim nedeni ile acaba ilerde wisecpde de aldığımız owned lisanslarda sorun yaşar mıyız yada farklı birşey çıkar mı diye düşünüyorum. Ve bir üstte de yazdım yurt dışındaki ara bayiler daha ucuza satıyor. Öyle bir durumda var.

Edited by semih

• 5 months later...

konuya dahil oldum yukarda @nedroxoarkadaş lınk vermıs onada baktım şimdi ücret konusunda ayrıştırılmış güzel bir ödeme düzeni var dolar bazına takılırsak biz amerikayı tekrar keşfetmiş olacaz fiyata aldanma zaten o fiyatı sadece hostıng degıl diğer sistemleride satarsanız 1 senelık parasınıda yada genısletılmıs lısansıda odeyebılırsınız @semih arkadaşı kötülemek değil amacım bende wisecp kullanıyorum yerı gelıyo aylık odeme gecıkıyo kapansa bıle acıldıgında tekrar kaldıgım yerden sorunsuz devam etmekteyım WHMCS gibi sistem hıc kullanmadım cok karmaşık geldi R10'da ki bazı insanlar egoludur herşeyi onlar bilir çünkü R10 kölesi durudma 🙂 öyüzden birşey demeye gerek yok sistem yeni WiseCP doğru ama bu hiçte gelişmiyecek anlamına gelmiyor yazılım ekibi ve yönetim baştan olmak üzere sıkı bir iş üzernde çalışıp eksikleri fazlasıyla geliştiriyorlar evet modüller bulunmuyor ama bu hiç bulunmuyacak anlama gelmez yazılımcı coğu kişiler zaten modül yapıyor zamanı gelince WiseCP de entegreli modüller yapacaktır ben WiseCP  ile başladım devam ediyorum genel olarak insanız bedavaya alıştıkları için dilenci gibiler bedava olsun gönlümüz olsun mantıgı ama oyle 3 kurusa 5 köfte yok ya 🙂 neyse WiseCP kullanmaya devam arkadaşlar  🙂